Torby i plecaki

1

Wybierając się na rower, zwykle zabieramy ze sobą potrzebne akcesoria. Najwygodniej przewozić je w odpowiedniej torbie lub plecaku, w zależności od planowanego dystansu oraz typu trasy i roweru, który wybieramy.

Niewielkie torebki podsiodłowe to najlepsze rozwiązanie do przewozu drobnego bagażu, jak telefon, portfel, klucze, dętka, łyżki czy podręczne narzędzia. Taka torba sprawdzi się na krótkie wycieczki i treningi.

Na dłuższe jazdy, weekendowe wycieczki, tripy na gravelu warto zaopatrzyć się w większe torby. Doskonałym rozwiązaniem jest bikepacking czyli styl pakowania roweru w jak najlżejszy sposób bez użycia bagażników, co znacznie obniża masę roweru i pozwala jeździć w różnym terenie. Torby te różnią się wielkością i miejscem montażu na rowerze: w różnych miejscach na ramie, z tyłu za siodłem oraz na kierownicy.

Na rower możemy spakować się też do plecaka, który doskonale sprawdza się w kolarstwie górskim. Plecaki rowerowe mają odpowiedni do jazdy kształt i różną pojemność w zależności od zastosowania. Bardzo funkcjonalna budowa i dodatkowe uchwyty pozwalają odpowiednio rozlokować bagaż. Większość wyposażona jest też w bukłak, który pozwala przewieźć nawet 3 l napoju.

Coraz bardziej popularna alternatywa dla rowerowego plecaka to torba biodrowa czyli nerka. Świetnie sprawdzi się w jeździe po szlakach, mtb czy enduro.