Rowery szosowe

1

Rowery szosowe Trek

Rowery szosowe są coraz bardziej popularne i nic dziwnego, bo tylko na szosie poczujesz, co to naprawdę szybka jazda.

Marka Trek ma w swojej ofercie szosy różnego typu i do różnych zastosowań. Wszystkie łączy wzorcowa geometria, doskonała jakość wykonania i dożywotnia gwarancja na ramę. Łatwo je dopasować dla każdego dzięki szerokiej rozmiarówce od 44 cm do 62 cm i wielu pięknym wersjom kolorystycznym.

Trek Domane

Seria Domane to najbardziej popularne rowery szosowe Treka. Można je określić jako endurance, czyli długodystansowe rowery na różnego typu asfalty. Mają nieco łagodniejszą geometrię i wygodniejszą pozycję. Zapewniają płynną i stabilną jazdę. Jednocześnie to szybkie rowery wyścigowe, na których z powodzeniem można trenować, a nawet wygrać zawody.

Trek Emonda

Emonda to linia najlżejszych produkowanych seryjnie rowerów szosowych. Te bardzo lekkie i sztywne rowery potrafią się doskonale wspinać nawet na bardzo strome podjazdy, a jednocześnie prowadzą się bardzo stabilnie i przewidywalnie. Wyważona geometria i niska waga to klucz do ich sukcesu.

Trek Madone

Trek Madone to czysta prędkość. Doskonale aerodynamiczny rower szosowy, niezwykle sztywny, wydajny i lekki. Jednocześnie bardzo stabilny w prowadzeniu i komfortowy. Idealny, by wygrać każdy wyścig szosowy. W wersji Speed z czasową przystawką sprawdzi się też w triathlonie, czasówkach i ultramaratonach szosowych.

Gravelem na przełaj

W kategorii rowerów szosowych mieszczą się też rowery, które z pozoru wyglądają podobnie, mają jednak inne zastosowanie: znane od lat rowery przełajowe i coraz bardziej popularne gravele.

Rowery typu gravel pozwalają zboczyć z asfaltu w boczną szutrówkę czy polną drogę. Mają szersze opony, wygodniejsza geometria i tarczowe hamulce. Niezwykle wszechstronne: świetne na wycieczki, wyprawy z sakwami lub bikepacking czy codzienne dojazdy. Marka Trek oferuje gravele z serii Checkpoint.

Rowery przełajowe to wyspecjalizowany sprzęt do dyscypliny cyclocross. Lekkie i zwinne mają wąskie terenowe opony, hamulce tarczowe i napędy pozbawione przedniej przerzutki. Trek ma dwie linie takich rowerów: aluminiowy Crockett i Boone z włókna węglowego.