Rowery górskie

1

Rowery górskie (MTB) Olsztyn – Trek

Rowery górskie to wciąż najpopularniejszy typ rowerów na rynku. Wyjątkowo uniwersalne, poradzą sobie na każdej nawierzchni. Marka Trek oferuje duży wybór różnych rowerów mtb. Wyczynowe rowery xc na wyścigi, maratony, profesjonalne fulle na najtrudniejsze górskie trasy, do all mountain i enduro oraz rekreacyjne modele terenowe.

Dlaczego rower mtb 29

Większe koła to szybsze koła. Rowery górskie Trek mają w większości koła 29″, które zapewniają większą stabilność, lepiej pokonują przeszkody i wolniej wytracają prędkość. By w pełni wykorzystać ich zalety, niezbędna jest odpowiednia geometria, którą marka Trek dopracowała do perfekcji. Koła 29″ znajdziecie w rowerach Supercaliber i Top Fuel, a także w większości rozmiarów modeli Fuel EX, Procaliber, X-Caliber oraz Marlin.

Dla kogo rower mtb 27,5″

Nie każdemu pasuje to samo, co większości. Z myślą o niższych osobach w modelach Fuel EX, Procaliber, X-Caliber Marlin w rozmiarach XS i S zastosowano mniejsze koła 27,5″ 650B. Rowerzyści o niższym wzroście czują się na nich pewniej i mają kierownicę na odpowiedniej wysokości.

Poza tym modele Remedy oraz Roscoe w każdym rozmiarze mają koła 27,5″. To rowery przeznaczone przede wszystkim do zabawy na ścieżkach.

Hardtail czy full

Wśród rowerów górskich możemy wybrać między hardtailem amortyzowanym tylko z przodu lub fullem z pełnym zawieszeniem.

Rowery typu hardtail mają sztywną ramę i amortyzowany lub ewentualnie sztywny widelec. Ich zalety to z pewnością mniejsza waga, większa sztywność i niższa cena niż w podobnie wyposażonych fullach. Nie dają za to takiego komfortu na nierównościach, co rowery w pełni amortyzowane. Hardtaile to przede wszystkim lekkie rowery do wyczynowego XC lub rowery do rekreacyjnej jazdy w terenie.

Rowery typu full suspension poza przednim amortyzatorem mają też amortyzowaną ramę. Ich zalety to przede wszystkim znacznie większy komfort i większe możliwości w trudnym terenie. Są jednak nieco cięższe i droższe, wymagają też więcej serwisowania. Fulle sprawdzają się we wszystkich rowerach do trudnego mtb jak enduro lub na trasy ciężkich maratonów i xc. Doskonałe też dla każdego, kto ceni większy komfort w terenie, a więc we wszelkich rowerach na ścieżki, all mountain.