Rowerowa odzież zimowa

1

Zimowa odzież na rower

Sezon na rowerze może trwać cały rok. Niezbędne jest tylko odpowiednie ubranie. Odzież zimowa na rower w naszym sklepie internetowym to duży wybór kurtek, spodni, bielizny i akcesoriów.

Wybór rowerowej odzieży zimowej

Zimą szczególnie ważna jest dobrej jakości odzież o odpowiednich parametrach i funkcjonalności. Ubranie musi być ciepłe, chronić przed wiatrem i wilgocią, a jednocześnie dobrze oddychać. Poza ciepłą kurtką i spodniami, pamiętać należy też o odpowiedniej czapce i kominie na szyję, rękawiczkach oraz ciepłych skarpetach i ochraniaczach na buty lub zimowych butach. Głowa, szyja, ręce i stopy mniej się ruszają podczas jazdy i znacznie łatwiej je wychłodzić.

Jak dobrać zimową odzież rowerową?

Ważne by dobrać odzież zimową na rower do sposobu treningu i intensywności jazdy. Na szosie z pewnością bardziej odczujemy przeszywający wiatr niż w lesie. Podczas interwałów szybko i mocno się rozgrzejemy, ale niekoniecznie podczas spokojnej wycieczki

W chłodne dni najlepiej ubrać się na cebulkę, czyli założyć więcej warstw, by w razie potrzeby móc się rozebrać lub ubrać z powrotem. Na początku jazdy podczas rozgrzewki możemy bardziej odczuwać chłód, ale w trakcie jazdy ciało rozgrzewa się. Fatalnie jest się przegrzać, bo jeśli się mocno spocimy, organizm wychłodzi się i wtedy nietrudno o przemarznięcie, a nawet przeziębienie.

Zimowa odzież zimowa marek Bontrager, Endura, Peral Izumi

Stawiamy na najlepsze marki, aby zagwarantować najlepszą jakość, komfort i funkcjonalność: Bontrager, Endura, Pearl Izumi, Shimano, Rocday, Accent.