Buty szosowe

1

Buty szosowe

Rowery szosowe stają się coraz bardziej popularne. Przy zakupie takiego sprzętu warto zaopatrzyć się od razu w pedały i buty szosowe. Różnica jest wyraźna, nawet jeśli jeździliśmy już wcześniej w pedałach wpinanych typu mtb. Większa powierzchnia styku, mniejszy zakres ruchu i duża sztywność znacznie poprawiają efektywność i płynność jazdy.

Buty szosowe – cechy

Buty szosowe mają kilka cech wyróżniających spośród innych typów obuwia kolarskiego. Przede wszystkim podeszwy są sztywniejsze, nawet w podstawowych  seriach dla początkujących, i pozbawione bieżnika. Raczej trudno w nich chodzić. Buty  są dostosowane do montażu bloków szosowych z trzema wkrętami, niektóre modele mają też opcję przykręcenia bloków SPD.

Buty szosowe Bontrager

Buty szosowe marki Bontrager wyróżniają najlepszej klasy podeszwy, które wybitnie przenoszą mocy i sprawność oraz wierzchy z wzorem inForm, które gwarantują dobre dopasowanie do każdej stopy. Szeroka oferta i duży zakres rozmiarów pozwolą wybrać odpowiedni model dla każdego kolarza. Od podstawowych butów o nieco luźniejszym kroju i mniejszej sztywności zapinanych na trzy rzepy odpowiednich dla początkujących rowerzystów przez bardziej zaawansowane modele o większej sztywności, ściślejszym dopasowaniu i zapięciu Boa, po profesjonalne, wyczynowe obuwie z carbonową podeszwą o najwyższym indeksie sztywności i rewelacyjnie niską masą. Na dodatek wszystkie świetnie wyglądają. Możesz wybrać ponadczasową elegancję w stonowanych kolorach białym lub czarnym z subtelnymi wstawkami lub coś bardziej rzucającego się w oczy, np. ognista czerwień lub modny i bezpieczny fluorescencyjny żółty. Co ważne, zużywające się elementy, jak paski, klamry, pokrętła czy wkładki możesz dokupić oddzielnie.

Buty szosowe dla kobiet Bontrager

Marka Bontrager zwraca uwagę na stale rozwijający się rynek produktów dla kobiet. Większość modeli obuwia ma swoje damskie odpowiedniki. Ich kształt i rozmiarówkę dopasowano do szczuplejszej, mniejszej stopy. Damskie buty wyróżnia oczywiście stylowy, kobiecy wygląd

Buty szosowe Bontrager w naszym sklepie rowerowym w Olsztynie

Wszystkie modele butów szosowych na stronie są dostępne od ręki w naszym sklepie w Olsztynie. W miłej atmosferze doradzimy Ci w wyborze odpowiedniej pary. Jeśli mieszkasz daleko, śmiało pisz lub dzwoń, postaramy się jak najlepiej dobrać odpowiedni model i rozmiar, zawsze masz też prawo do zwrotu lub wymiany. Pamiętaj też o Unconditional Bontrager Guarantee zapewniającej prawo do zwrotu każdego towaru, który nie spełnia Twoich oczekiwań, w ciągu miesiąca od daty zakupu.

Jeśli interesuje Cię produkt, którego nie mamy na stanie, prosimy o kontakt, zamówimy go dla Ciebie.