Odzież rowerowa

1

Odzież rowerowa – przeznaczenie

Trenujesz profesjonalnie, wolisz weekendowe wycieczki rowerowe za miasto, a może regularnie dojeżdżasz rowerem do pracy? W naszym sklepie internetowym znajdziesz duży wybór odzieży rowerowej dla profesjonalnych kolarzy, miłośników mtb i rekreacyjnych rowerzystów.

Odzież rowerowa – właściwości

Odzież rowerowa wyróżnia się odpowiednim krojem, funkcjonalnością i materiałem, z którego została uszyta. Dopasowany strój poprawia właściwości aerodynamiczne kolarzy szosowych. Luźna odzież mtb nie krępuje ruchów. Oddychające tkaniny odprowadzają wilgoć z ciała i szybko schną. Membrany chronią przed zimnem i deszczem w chłodne dni. Szereg praktycznych rozwiązań jak odpowiednie rozmieszczenie kieszeni i zamków, panele wentylacyjne czy elementy odblaskowe czynią jazdę na rowerze jeszcze przyjemniejszą.

Nasza oferta odzieży rowerowej

W naszym sklepie rowerowym ubierzesz się od stóp do głów. Podstawowy zestaw koszulka i spodenki uzupełnisz odpowiednią bielizną, rękawiczkami i modnymi skarpetkami. Na chłodne dni mamy bluzy, kurtki, kamizelki i długie spodnie. Do tego wszelkie ocieplacze: czapki, kominy, rękawki, nogawki i ochraniacze na buty. Na głowę obowiązkowo kask, przydadzą się też okulary. Warto pomyśleć też o odpowiednich butach.

Różnice pomiędzy odzieżą rowerową damską i męską

Ponieważ różnimy się sylwetką większość elementów odzieży rowerowej dzielimy na damską lub męską. Odzież dla kobiet różni się krojem, rozmiarówką, zwykle też kolorystyką. Spodenki mają zupełnie inną wkładkę. Jednak część elementów kolarskiej garderoby można określić jako unisex, czyli nadającą się zarówno dla panów jak i pań. Większość ocieplaczy, skarpetek i niektóre rękawiczki pasują tak samo dobrze kobietom i mężczyznom.

Stawiamy na najlepsze marki, aby zagwarantować najlepszą jakość: i dlatego w naszej ofercie znajdziesz odzież rowerową Endura, Bontragerm Pearl Izumi, Shimano, Rocday, Accent