Buty

Większość rowerzystów z czasem decyduje się na zakup specjalnego obuwia do jazdy. Buty rowerowe są sztywniejsze niż zwykłe obuwie. W większości  są przeznaczone do montażu bloków i wpinania w specjalne pedały, co zapewnia większą stabilność i efektywność jazdy. Mają też odpowiednio wyprofilowany kształt, wkładki, wentylację, osłony i wiele innych cech poprawiających jakość jazdy w zależności od przeznaczenia. Można wyróżnić różne typy obuwia: szosowe, mtb, enduro, triathlonowe, czy obuwie do turystyki i rekreacji. Tych ostatnich często możemy używać ze zwykłymi pedałami, dzięki odpowiednio wyprofilowanej podeszwie i zakrytych otworach na montaż bloków.

Buty rowerowe marki Bontrager wyróżniają najlepszej klasy podeszwy, które wybitnie przenoszą moc i sprawność oraz wierzchy z wzorem inForm, które gwarantują dobre dopasowanie do każdej stopy. Szeroka oferta i duży zakres rozmiarów pozwolą wybrać odpowiedni model dla każdego kolarza. Podstawowe to buty o nieco luźniejszym kroju i mniejszej sztywności odpowiedne dla początkujących rowerzystów i tych jeżdżących turystycznie. Bardziej zaawansowane modele są sztywniejsze, ściślej dopasowane i mają zapięcia Boa. Profesjonalne, wyczynowe obuwie ma karbonowe podeszwy o najwyższym indeksie sztywności i rewelacyjnie niską masę. Na dodatek wszystkie świetnie wyglądają. Możesz wybrać ponadczasową elegancję w stonowanych kolorach lub coś bardziej rzucającego się w oczy. Co ważne, zużywające się elementy, jak paski, klamry, pokrętła czy wkładki możesz dokupić oddzielnie.

Marka Bontrager zwraca uwagę na stale rozwijający się rynek produktów dla kobiet. Większość modeli obuwia ma swoje damskie odpowiedniki. Ich kształt i rozmiarówkę dopasowano do szczuplejszej, mniejszej stopy. Damskie buty kolarskie wyróżnia oczywiście stylowy, kobiecy wygląd

Marka Bontrager jeszcze lepiej zorganizowała swoje kolekcje, łatwiej teraz dopasować cały komplet odzieży, butów i kasku, których linie występują pod jedną nazwą.

Wszystkie modele butów na stronie są dostępne od ręki w naszym sklepie w Olsztynie, gdzie w miłej atmosferze doradzimy w wyborze odpowiedniej pary. Jeśli mieszkasz daleko, śmiało pisz lub dzwoń, postaramy się jak najlepiej dobrać odpowiedni model i rozmiar, zawsze masz też prawo do zwrotu lub wymiany. Pamiętaj też o Unconditional Bontrager Guarantee zapewniającej prawo do zwrotu każdego towaru, który nie spełnia Twoich oczekiwań, w ciągu miesiąca od daty zakupu.

Jeśli interesuje Cię produkt, którego nie mamy na stanie, prosimy o kontakt, zamówimy go dla Ciebie.

Pełna kolekcja butów Bontrager na stronie Trek Bikes